Close

25.04.2017

Звернення Президента компанії.

Перш за все, я, як громадянин Королівства Саудівська Аравія, що знає протягом багатьох років Вашу країну, хочу висловити слова глибокої поваги до України та українського народу в його бажаннях і діях побудувати сильну державу, де всі люди житимуть щасливо і в безпеці. Користуючись можливістю спілкування із засобами масової інформації, я також хочу подякувати керівництву країни за його цілеспрямовані і стійкі кроки щодо становлення та розширення плідних двосторонніх відносин між нашими державами. Мої співвітчизники, а також моє найближче оточення, і я особисто з високим задоволенням відзначаємо стабільне зростання рівня довіри між нашими країнами, особливо в промисловій, сільськогосподарській сферах, а також сфері технологій.

Статистика красномовно показує, що з року в рік товарообіг між Саудівською Аравією і Україною неухильно зростає. Причому, що дуже важливо, розширюються області наших взаємних інтересів, починаючи від агропромислового комплексу, де у нас склалася дуже стійкі і результативні взаємовигідні відносини, до співпраці в сферах енергетики, торгівлі, освіти, медицини, туризму, а тепер уже і авіаційно-космічної галузі . Адже співпраця наших країн у виробництві транспортного літака АН-132, де Саудівська Аравія виступає основним інвестором, досить переконливо свідчить всім нам про дуже високий потенціал наших відносин як на сьогоднішній день, так і на майбутній час.

Ми бачимо яку велику і важливу роботу здійснює наше дипломатичне представництво в Україні по налагодженню і зміцненню зв’язків в вище перерахованих галузях економіки. І що дуже відрадно нам відзначати, громадянам Королівства, Україна відповідає моїй країні високою взаємністю. На підтвердження, досить побачити успішні результати проведення П’ятого засідання Міжурядової саудівсько-української Комісії, яке відбулося в квітні цього року в столиці Саудівської Аравії – Ер-Ріяді. Багато моїх співгромадян, які дуже зацікавлені в побудові бізнесу в Україні, за допомогою українських підприємців, задоволені досягнутими домовленостями, які передбачають високий рівень подальшого розвитку торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва між двома країнами.

Звичайно ж, ми, бізнесмени Саудівської Аравії, всіляко підтримуємо зусилля наших урядів, спрямованих на реалізацію таких домовленостей. Ми добре розуміємо, як важливо сьогодні стабілізувати економіку України і ввести її в русло сталого і безумовного розвитку. Розвиток, про який важко говорити без активного залучення інвестицій в країну і розширення всебічного співробітництва. Ця аксіома підтверджена історією і досвідом величезної кількості держав, які проходили подібний шлях свого становлення. Вивчивши непогано за багато років вашу країну, ваш працелюбний і добропорядний народ, я можу з упевненістю сказати, що ви подолаєте всі труднощі, які існують сьогодні в країні.

Багаторічне і близьке спілкування з багатьма людьми в Україні надають мені та іншим бізнес групам Саудівської Аравії розуміння, що ці труднощі носять тимчасової характер. Ми, як інвестори приватної компанії, що працює в сфері нафтогазового сектора України, наочно бачимо з якими труднощами і складнощами йде подолання величезної кількості проблем, які накопичувалися в країні протягом довгого часу.

Підвищення ренти призвело до значного зменшення чистого прибутку компанії, що безпосередньо негативно відбилося на можливості інвестувати в подальший розвиток родовищ, тому видобуток в компанії помітно зменшився, що знизило нашу прибутковість ще більше. Ще одна складність, з якою ми стикаємося, це проблема взаємовідносин між центральними та регіональними органами законодавчої влади. Тут мова йде про відсутність погодження подовження дії дозволів на видобуток як державним, так і приватним нафто-газовидобувним компаніям. Через таку неузгодженість влади, йдуть величезні матеріальні та моральні збитки, як для видобувних компаній, так і для держави в цілому. Подібні події, особливо коли вони мають затяжний характер, завдають важкий удар по існуючим і, що дуже погано, по потенційним інвесторам, які бажають чесно і відповідально працювати в Україні. І це відбувається тоді, коли галузь, яка відіграє одну з головних ролей в економіці і житті громадян країни, особливо потребує додаткових матеріальних ресурсів і надійних інвесторів. На жаль, також можна продовжити говорити і про інші проблеми сьогоднішнього дня.

Але разом з цим, ми бачимо й інше: багато хорошого і вельми обнадійливого в тих змінах і трансформаційних процесах, які відбуваються в країні. На всіх рівнях життєдіяльності держави йде переосмислення існуючих проблем і пошук креативних шляхів їх вирішення. Це видно неозброєним оком. І я, як президент компанії, разом з інвесторами і трудовим колективом підприємства «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» з надією і оптимізмом дивлюся в майбутнє, з упевненістю, що найгірше ми вже пройшли, і попереду нас чекають безсумнівні успіхи.